PROPOLİS KREMİ (%5)
(BİTKİSEL KREM)
 
 
PROPOLİS'İN İÇERİĞİ:
 
Balsam ve reçine (%50-70)
Balmumu (%30-50)
Arı Poleni (%5-10)
Polifenoller ve Uçucu maddeler (%10)
Organik ve mineral maddeler (%5)
 
 
ÖZELLİĞİ:
 
Propolisin içeriğindeki flavanoidler, polifenoller, fenolik asit ve esterleri, sinnamik asit, kumarik asit ve kafeik asit esterleri ile diğer etken maddelerin antitümör, antiviral, antibakteriyel, antifungal ve antioksidan etkileri bulunmaktadır. Propolisin yapısında birarada bulunan bu doğal bileşiklerin, insan bünyesinde çeşitli nedenlerle oluşan ergen sivilceleri, uçuk, ekzama, sedef, zona ve dış hemoroid gibi hastalıklara karşı iyileştirici etkisi saptanmıştır.
Propolis kremlerinin güneş lekeleri(melazma)'ni, el ve ayaklardaki deri döküntülerini, tırnaklardaki mantar ve diğer enfeksiyonlardan ileri gelen yaraları iyileştirici etkisi vardır. Ayrıca ameliyat yaraları ve doğum sonrası deride oluşan morluklar halindeki hematom izlerinin ve yaşlılık nedeniyle yüz ve ellerde oluşan kahverengi lekelerin iyileştirilmesinde kullanılabilir.
 
 
KULLANIM ŞEKLİ:
 
Günde 2-3 defa cilde sürülerek haricen kullanılır.
 
 
ALERJİ TESTİ:
 
Kullanmadan önce, bu konudaki uzman bir doktora danışmalı ve arı ürünlerine karşı Alerji Testi yapılmalıdır. Bu amaçla kolda herhangi bir yere krem sürülür. 5-6 saat içinde sürülen yerde kızarma, tahriş gibi oluşumlar yok ise krem kullanılabilir.
 
 
ÜRETİM İZİN BAŞVURUSU:
GKGM-16.05.2014 TARİH, NO:39721