KULLANIM AMACI
Erken ilkbahar, yaz ayları ve geç sonbaharda bal arılarının; Dış parazitlere karşı koloni bireylerinin vücut direncini artırmak, Biostimülant etki meydana getirerek yavru gıda bezlerini uyarmak, Biyolojik ektiviteyi ve ana arının yumurta bırakma kapasitesini artırmak, Kayı vermeden kışlatma ve yüksek bal verimini sağlamak, Işçi arıların, bazı hastalıklar nedeniyle vücutlarında eksilen depo şekerlerini takviye etmek, Açlığı (starvation) bağlı olarak gelişen stresi önlemek için kullanılır.
 
KULLANIM ŞEKLI
 
ŞEKER ŞURUBUNA KATILMASI:
Plastik şişedeki 120 ml mineral madde solüsyonunun tamamı 40 litre şeker şurubuna homojen (yani şurubun tamamına dağılacak) şekilde karıştırılır. Zayıf kolonilere 300-500 ml, kuvvetli kolonilere 1 litre FITOSET karıştırılmış şurup verilmelidir. Şuruplama 2 gün ara ile 4 veya 5 defa yapılmalıdır.
 
ARI KEKINE KATILMASI:
Plastik şişedeki 120 ml mineral madde solüsyonunun tamamı 40 kg'lık şeker Arı kekine homojen (yani arı kekinin her yerine dağılacak) şekilde karıştırılır. Zayıf kolonilere 300-500 ml, kuvvetli kolonilere 1 litre FITOSET karıştırılmış arı keki verilmelidir. Kek ile besleme ilkbahar ve sonbaharda 4 veya 5 defa yapılmalıdır.